Tapasztalt horgászok már tudják, hogy mit érdemes bepakolni a kocsiba, hogy kényelmesen tudjuk eltölteni a nyugodt perceket. Ezen eszközök száma pedig jelentősen nő, ha esetleg nem csak nappalra, hanem éjszakára vagy akár több napra megyünk ki a tó mellé, vagy épp nagy folyóink egyikéhez. Horog, horgászbot, orsó, súlyok és az úszók, ezek nélkül nem is lenne horgászat a horgászat, de számos más egyéb kellékre is szükségünk lehet a tökéletes örömhöz. A cél az, hogy minél kevesebb és könnyebb felszerelést kelljen becipelni kedvenc lógató helyünkre. Ezért érdemes végiggondolni és a megfelelő felszereléseket választani.
Kezdjük az alapoknál:
Először: a felszerelésünk megigazításához szükségünk lehet szerszámokra, amelyeket akár egy multifogó segítségével könnyedén helyettesíthetünk. Ebben az eszközben mindent megtalálunk, amire szükségünk lehet: fogót az ólmok igazításához, kést a damil vágásához, csavarhúzót az orsó problémáinak orvoslásához. A Gerber kombinált szerszáma azért is tökéletes, mert élénk színe miatt, könnyen megtaláljuk a fűben vagy a homokban is akár.
A szerszám tartalmaz egy blankolót, harapófogót, lapos-fejű csavarhúzót, keresztfejű csavarhúzót, egykezes, használatot megkönnyítő gyorsnyitót, recés/egyenes pengét, tompított pengefejet a kaparáshoz, pengezáró lemezt, és egy karabinert is.
Másodszor: a kés. Mint a szakácsoknak, a horgászoknak is az egyik legjobb barátja. Fontos, hogy mindig kéznél legyen ezért érdemes olyat választani, amelyikhez jár tok is, hogy az övünkre tudjuk erősíteni. Ilyen például a Fiskars horgászkése. A másik fontos tulajdonság egy ilyen késnél, hogy elmerül-e a vízben. Mivel ennek a késnek a műanyag markolata üreges, felúszik a víz felszínére, így akkor sem kell aggódnunk érte, hogyha egy hirtelen mozdulat következtében, kiesik a kezünkből. Pengéje rozsdamentes acél, így a korróziótól sem kell féltenünk.
Ha már kifogtuk a halunkat és meg is akarjuk enni, következő teendőnk a hal feldolgozása. Erre kiválóan alkalmas a rozsdamentes acélból készült, különösen nagy pikkelyű halak tisztításához készült Fiskars haltisztító kés. Ha a pikkelyezéssel megvagyunk, akkor érdemes rögtön elvégezni a filézést is. A halfilézés speciális technikát és egy jól kialakított kést igényel; hosszú egyenes penge, amely hajlékony. A Fiskarsnál erre is gondoltak, hiszen Finnországban sokan hódolnak a horgászatnak, így a megfelelő eszközt is megtervezték hozzá.
Ha a vacsoránkat a tóparton akarjuk elkölteni hasznos, fával is készülni, vagy a környékről beszerezni hozzá a tűzrevalót.
Ennek hasogatásához érdemes magunkkal vinni egy kis kemping fejszét is. Fa markolatú társaival ellentétben ez a fejsze sokkal könnyebb, mindössze 480 gramm és akár az övünkre is akaszthatjuk, vagy a hátizsák aljába is tehetjük speciális tokja miatt, nem fog semmit felsérteni. A fejsze nyele a szupererős, szuperkönnyű és tartós Fibercomp™ anyagból készült, amely minimalizálja az anyagfáradást és szinte törhetetlen.
Ha naplemente után támad kedvünk horgászni, akkor az éjszakai horgászat során fontos gondoskodnunk egy megfelelő fejlámpáról is, amely segítségével felrakhatjuk a csalit, vagy akár a beakadt szereléket is megkereshetjük a nádasban. A Silva Ranger fejlámpa masszív, mint a neve is mutatja, fő jellemzője a tartósság. A fejlámpa teljes mértékben vízálló, akár egy méter mélyen a vízben is világít és nem fog meghibásodni. Ami még fontosabb, hogy pont annyi fényt nyújt a horgásznak, mint amennyire szükség van, ugyanis a Ranger a Silva Intelligent Light(R) technológiát használja, amely így bevilágítja a távoli és közeli helyeket egyaránt. A gumírozott fejpánt pedig nem engedi elmozdulni a lámpát, illetve garantálja, hogy mindkét kezünk szabadon maradjon.
Ha a fenti tanácsok tudatában indulunk neki a horgászásnak, biztosak lehetünk abban, hogy pihentető, idegeskedéstől mentes órákat tölthetünk szabadban.
Plusz egy jó tanács: Ne feledkezzünk meg a Nap-, kullancsok- és szúnyogok elleni védelemről és a folyadékpótlásról sem!