A Budai Vár Oroszlános Udvarában egy olyan egyedülálló gálaelőadás-sorozat kezdődik, amely a Bécsi Spanyol Lovasiskolához hasonlóan a klasszikus idomító lovaglás csodálatos művészetét hozza közel az emberekhez. Az Epona Spanyol Lovasiskola a háború előtti magyar tradícióra épülő különleges lovas gálaműsora immár második teljes szezonban láthatóak a Budai Vár Oroszlános Udvarában.
A hatszáz nézőt befogadó szabadtéri lovardában május ötödikétől csodálhatják meg a lovaglás művészetének magasiskoláját az esti órákban, mivel a gyönyörű andalúz lovak mozgása jobban érvényesül az esti fényben...
Előadások 2011-ben:
május 5-től minden héten csütörtökön, pénteken és szombaton 21 órai kezdettel
A spanyol magasiskola magyarországi meghonosítója a Borsó család, akik idén egész estés gálaműsorral gyönyörködtetnek 16 magasan képzett andalúz lóval. 2009-ben volt hetven éve annak, hogy 1939-ben megalapították a Magyar Királyi Testőrség Spanyol Lovas Iskoláját, ahol a legtehetségesebb lovasok különlegesen nehéz feladatokra idomították lovaikat és rendszeresen látványos bemutatókon kápráztatták el tudományukkal a nagyközönséget, többek között a Budai Várpalota területén éppen az erre a célra épült lovardában.
Sikeres működésük csak rövid ideig tarthatott, mert a történelem viharai sajnos elsöpörtek lovast, lovat, de még az épületeket is. Intézményünk, az EPONA SPANYOL LOVASISKOLA a hajdan volt Magyar Királyi Testőrség Spanyol Lovas Iskolájának hagyományait folytatja és látványos, egyórás műsorában a klasszikus, akadémiai lovaglás és a magas iskola feladatait mutatja be csodálatos, történelmi környezetben, a Budai várban, klasszikus zenére.
Az Epona Spanyol Lovasiskola magyarországi története:
A spanyol lovasiskola hagyományainak felelevenítése érdekében 2000-től a Borsó család a Magyarországon mostanra már nem létező a magasiskolai feladatokra legalkalmasabb andalúziai fajta újrahonosítását kezdte el, melyhez nagy értékű, kiváló minőségű egyedeket hozott az országba.
Borsó Ágnes és Borsó Dorottya, vezető lovas tanáraik, évek óta a legrangosabb lovas rendezvényeken népszerűsítették a fajtát és a lovaglási stílust is. Bemutatóik sikerei alapján 2007-ben a Pettko Szandtner Szakiskolával együtt működve hozták létre intézményüket, ahol ma 50 gyönyörű lóból álló ménesük és már kiváló diákok állnak az iskola rendelkezésére.