Hogy kell elképzelni? Minden ember látott már vízisíelőt vagy wake-boardost, ahogy hasít a vízen, kötélpályán vagy valami vízi jármű mögött. Ezt is kb. így kell elképzelni, de itt az ernyő a meghajtó erő, ami egy szárnyhoz hasonlít és úgy is viselkedik, repül! Ez így önmagában, nem jelent semmit. Ami igazából a lényeg, hogy hatalmas húzóerőt hoz létre, amivel egyaránt húzathatjuk magunkat a földön, a vízen, a levegőben vagy akár a jég hátán is. Ez a húzóerő kis szélben is működik. Széllel megy, tehát a zöldek is nyugodtan használhatják! És egyelőre ezért az üzemanyagért még fizetni sem kell.
A kite félék leglátványosabb ága a kite-szörf. Nagyobb szélben akár 25m magas és 60-80m hosszúakat ugorhatunk sima vízről! Felfogod ezeket a számokat? Gondolj bele ember: beintegetsz a nyolcadik emeleten kötögető nagymamának…. ha az emeletes házak a vízben állnának.
A kite-buggy a tengerpartok megszokottá vált sportja. A hullám- és árterület sima homokja –kell- hozzá. Nyomhatod az autópályán is, de lehet, hogy ugrana a jogsid! Egy háromkerekű triciklire hasonlítható leginkább. A ballonos kerekekre épített járművet lábbal irányítjuk és akár 80 km/órás sebességet is kihozhatsz belőle! A másik, elterjedt módja a kite-szörf szárazon való gyakorlásához a mountainboard!Leginkább egy gördeszkára hasonlít csak lényegesen nagyobb kerekekkel szerelik, ami azt eredményezi, hogy az egyenetlen talajon is relatíve simán gurul!
A gyepsí igazából, a sí nyári megfelelője, ezáltal a segítségével mezőkön, füves területeken, mezőkön, legelőkön vagy éppen rövid füves reptereken kite-sízhetünk, még a nyári napokon is! Felépítésében egy kis lánctalpra hasonlít. Azért nem árt ha engedélyt kérsz rá, ha a terület tulajdonossal bír, hacsak nem egy kiadós, leginkább a menekülésre hasonlító futással szeretnéd kezdeni az edzést! Ha minden rendben van az engedéllyel és a felszereléssel, akkor viszont ideális hely lehet a vízi kite-szörfözés előtti gyakorlásra. Budapest környékén a Dunakeszi és a Hármas-határhegyi repülőtér kiválóan alkalmas de figyelni kell az aktív repülésre!
Egyre agresszívebben hódít teret magának a téli-kite-ozás! Más nem kell hozzá, mint hó vagy jég és a szél! Hegy sem kell. Csendben, szinte hangtalanul száguldhatunk vele, végig a végtelen hómezőkön, síkságokon, hegyeken-völgyeken, tavakon és minden más fellehető tereptárgyon keresztül, hatalmas ugrások közepette. Amint van hó és/vagy jég „let’s go” már indulhat is a buli. És még valami, ami szintén nem elhanyagolható tényező: nem kell drága utazásra befizetni a gyakorlásához! Ezt sem árt megpróbálni, mielőtt vízbe mennél kite-olni.
A kite használható még görkorcsolyával vagy gördeszkával, de ezekhez speciális pályára van szükség.
Forrás:Kiteline SE