Kicsit részletesebben a Budapest-Bamako Rally 2007 útvonaláról!
Az útvonal:
A Budapest-Bamako 2007 útvonala országok szerint:
Ausztria, Olaszország, Franciaország, Spanyolország, Marokkó, Mauritánia és Mali lesz.
A Budapest-Bamako 2007 útvonala minőség szerint:
Autópálya, hegyi szerpentin, sivatagi betonút, homokos, tevefüves, tengerparti hullámos, kavicsos, salakos, havas, esôs, nedves és száraz utak szerepelnek a palettán.
A hivatalos verseny útvonal motorral vagy terepjáróval ajánlott csak! (Kis butuskák) Lesz egyszerűbb, alternatív és nem hivatalos útvonal, amelyet az itinerben lehet megtalálni.
Szakaszok és pihenők:
Az első néhány nap hosszabb, monoton szakaszai után kezdődnek a lényegesen rövidebb, de annál nehezebben teljesíthető (járható) szakaszok. Minden keményebb részt kb. 2-3 naponta egy fél napos pihenő követ. A nevezett szakaszok, mint írtuk sokkal rövidebbek, de fél nap alatt is lehet teljesíteni őket.
Európai szakasz:
Budapesten a Hajógyári szigetről, 2007. január 13-án rajtol el a Budapest-Bamako 2007 mezőnye. Az első etap vége és az első éjszaka színhelye Velence. Másnap irány tovább Francia Riviéra átszelésével és vezetünk Spanyolország keleti partján át egészen Tarifáig, ahol a szép nagy komp várja, hogy átszállíthassa a Bamako2 résztvevőit a Földközi-tengeren. A komp kb. fél órás hajózás után, köt majd ki az afrikai földrész legészakibb pontján fekvő Tangiers kikötőjében.
Marokkó és Nyugat-Szahara:
A következő városok, amelyeket az itiner szerint érinteni fogunk: Tangiers, Essauira, Agadir, Tiznit, Tan-Tan. La Guera-nél lépjük át Mauritánia határát, ami egyben időutazás is, mert a határátkeléssel kb. 150 évet megyünk vissza az időben.
Mauritánia:
Miután magunk mögött hagytuk Marokkót, megkezdődik az igazi sivatagi verseny. Ilyen körülmények között, ha minden jól megy, kb. két nap alatt érünk le Mauritánia fővárosába. Noaukchott érintése után búcsúzunk el az Atlanti-óceán végtelen és homokos partjától. Innen Afrika szíve felé kanyarodik majd a mezôny. Kiffán áthaladva hagyjuk el Mauritániát.
Mali:
Maliban az aranybányákkal övezett Kayes város környékén ér a mezőny számára véget a sivatag. Azok a csapatok, akik eddig eljutottak, majdhogynem nomád, ősközösségi formában élő törzsek falvai között vezető földutakon száguldanak végig Mali fővárosáig és érnek be BAMAKO-ba.
Részletes útvonal:
1. Január 13. Budapest-Velence (705km) / Rajt
2. Január 14. Velence-Meyreuil (776km)
3. Január 15. Meyreuil-Murcia (1102km)
4. Január 16. Murica-Nador (400km)
5. Január 17. Nador-El Rachidia (715km)
6. Január 18. El Rachidia-Tata (785km)
7. Január 19. Tata-Camp Roi Bedouin (780km)
8. Január 20. Camp Roi Bedouin-Dakhla (540km)
9. Január 21. Dakhla-Nouadhibou (367km)
10. Január 22. Nouadhibou-Nouamghar (355km)
11. Január 23. Noumaghar-Nouakchott (180km)
12. Január 24. Nouakchott-Mbout (540km)
13. Január 25. Mbout-Hamoud (235km)
14. Január 26. Hamoud-Kayes (281km)
15. Január 27. Kayes-Kita (330km)
16. Január 28. Kita-Bamako (180km) / Cél - Záró fogadás